محصولات پرفروش ما

آیا ارسال پستی دارید ؟
بله داریم
چه قهوه هایی مناسب من است؟
قهوه عربیکا
درباره قهوه و کافه آرارات

قهوه، نوشیدنی محبوب جهان

قهوه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که از دانه‌های درخت قهوه تهیه می‌شود. دانه‌های قهوه در اصل میوه‌های درخت قهوه هستند که پس از برداشت، خشک شده و سپس بو داده می‌شوند. قهوه بو داده شده سپس آسیاب شده و برای تهیه نوشیدنی قهوه استفاده می‌شود.

تاریخچه قهوه

تاریخچه قهوه به قرن نهم میلادی در اتیوپی باز می‌گردد. گفته می‌شود که یک چوپان اتیوپیایی متوجه شد که بزهای گله‌اش پس از خوردن دانه‌های قهوه در شب بیدار می‌مانند. او خود نیز دانه‌های قهوه را امتحان کرد و متوجه شد که باعث افزایش هوشیاری و انرژی او می‌شود.

قهوه به سرعت در سراسر جهان گسترش یافت. در قرن هفدهم میلادی، قهوه به اروپا راه یافت و در قرن هجدهم میلادی، به آمریکای شمالی رسید. امروزه قهوه در سراسر جهان محبوب است و در بسیاری از کشورها به عنوان نوشیدنی ملی شناخته می‌شود.

انواع قهوه

دو نوع اصلی قهوه وجود دارد: عربیکا و روبوستا. قهوه عربیکا رایج‌ترین نوع قهوه است و حدود 70 درصد از قهوه جهان را تشکیل می‌دهد. قهوه عربیکا دارای طعمی ملایم و عطر مطبوعی است. قهوه روبوستا دارای طعمی تلخ‌تر و کافئین بیشتری نسبت به قهوه عربیکا دارد.

قهوه‌های دیگری نیز وجود دارند که از گونه‌های دیگری از درخت قهوه تهیه می‌شوند. این قهوه‌ها معمولاً کمتر رایج هستند و قیمت بالاتری دارند.